Umenie byť otužilcom
Otužovanie, ako každá športová aktivita vyžaduje aj disciplínu, pravidelnosť a sebazaprenie ísť do vody aj keď sa človeku nechce. A o tom to je, to umenie vydržať, čo je vaša hlavná motivácia, čo vás ženie dopredu a či máte z toho všetkého radosť. Istým spôsobom to je umenie, umenie vydržať, umenie zotrvať. Umenie byť otužilcom.
Zakaždým, keď sa idete otužovať do ľadovej vody, alebo si máte dať doma studenú sprchu a nechce sa vám spomeňte si, prečo to robíte?
Otužovanie má veľmi dobré dlhodobé efekty na regeneráciu tela, na vaše zdravie a na psychiku.
Môžete raz vynechať, veď nič sa nestane. Dnes nie, pojdem zajtra. Ale zajtra bude fúkať vietor, alebo bude pršať, či bude škaredé počasie, tiež nejdem. A zrazu sa z pravidelnosti stáva nepravidelnosť. Škoda, tak dobre to vyzeralo. Ale idete odznovu. Tak radšej nevynechať , radšej ísť vždy keď sa dá. Keď je dobré počasie.
S kamarátmi
Skúste sa s kamarátmi navzájom potiahnuť. Pomáha, keď chodíte ako partia a spravíte z otužka aj malú spoločenskú udalosť.
Mne to značne pomohlo, a tým, že sme chodili štyria(Denis, Peťo, Ferko a ja), vždy sa jeden z nás našiel, kto nás potiahol, že „Chalani, neblbnite ideme„. To boli naše obedné prestávky. Po otužku s triačkou šup nazad do práce.
Sám
Ďalší zo zlomových bodov pre mňa bol, keď som šiel do jazera sám, úplne sám. Bolo hnusné počasie a pred vstupom do jazera si vravím, keď nepojdem nik to nebude vedieť 🙂 . A keď pôjdem, tiež to nik nebude vedieť. Vtedy som naplno objavil svoju vnútornú motiváciu, svoje vnútorné chcenie ísť do vody aj keď sa mi nechce. A ten dobrý pocit naplnenia v meditácii v studenej vode.
A aby to nebol len vážny článok, dovolím si rozdeliť otužilcov do niekoľkých skupín, práve na základe toho, kto má akú momentálnu vnútornú motiváciu 🙂
Kam patríte vy?
Typy otužilcov
Žiaden typ nie je ani lepší ani horší. Ľudia sme rôzni a každý máme inú motiváciu.